Marcin Porzucek obiecuje rządowe dotacje

02.10.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Nowe boiska dla „Mechanika” i „Nafty”. Dotację na te inwestycje przekaże Ministerstwo Sportu. Po jej zakończeniu, na szkolnych boiskach będzie można uprawiać kilka dyscyplin.

- Ministerstwo Sportu podpisało wniosek, wedle którego dotacja w wysokości ponad 300 tysięcy złotych trafi do powiatu pilskiego. Powiat pilski, z czego bardzo się cieszę, bo to kolejny dobry wniosek, który został złożony do Ministerstwa Sportu, aplikował o wsparcie na budowę dwóch boisk wielofunkcyjnych - mówi Marcin Porzucek, poseł PiS i kandydat na prezydenta Piły.

Koszt budowy obu tych boisk wyniesie około 900 tysięcy złotych. Ministerstwo Sportu dofinansuje inwestycję w 1/3, więc 600 tysięcy ze swoich środków będzie musiał wyłożyć powiat pilski. Uczniowie będą mogli grać tam w koszykówkę, piłkę ręczną i nożną oraz siatkówkę. W przypadku wygrania wyborów do Sejmiku Województwa, przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają wznowienie programu budowy „Orlików”.

Poseł Marcin Porzucek zapowiedział także rządową dotację w wysokości 1,6 mln złotych na sprzęt dla Szpitala Specjalistycznego w Pile i ogłoszenie przetargu na remont al. Niepodległości.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group