Błażej Parda powalczy o prezydenturę

02.10.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Kukiz '15 rozpoczyna kampanię w Pile. Ugrupowanie przedstawiło główne założenia programowe i kandydatów na radnych, wśród których dominują osoby młode.

- My jesteśmy jedną drużyną, dlatego też zachęcam do głosowania na wszystkich radnych z Kukiz '15. Mamy 4 listy, na każdym osiedlu w Pile będzie można wybrać odpowiednie osoby. Są to głównie osoby młode, mające około 30 lat, bo to one będą przez kolejne 30 lat pracować w Pile, zakładać rodziny, czy kupować domy. Musimy zadbać o to, aby w Radzie Miasta znalazły się osoby również młodsze, nie tylko te starsze i w średnim wieku. Musimy trochę bardziej zdynamizować funkcjonowanie miasta - wymienia Błażej Parda, kandydat na prezydenta Piły, Kukiz'15.

A pomóc w tym mają trzy filary: bezpieczeństwo, zdrowie i zrównoważony rozwój. Kukiz 15 chce doświetlić przejścia dla pieszych w mieście. Ma to polepszyć widoczność osób przechodzących przez pasy dla kierowców. Kolejnym pomysłem jest walka ze smogiem. W tej kwestii ugrupowanie chce zakupić elektrofiltry na kominy domów znajdujących się w trzech dzielnicach: „dołkach”, Staszycach i Podlasiu. Kukiz '15 chce także kontynuować rozwój strefy ekonomicznej oraz usprawnić politykę mieszkaniową poprzez zwiększenie liczby dostępnych domów dla mieszkańców.

Kandydatem tego ugrupowania na prezydenta Piły jest poseł Błażej Parda. Wspierał go w kampanii wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group