Rolnicy spotkają się w Rychliku. Dożynki powiatowe

06.09.2018   Autor: Redakcja
---

Radosne i tradycyjne święto odbędzie się w Rychliku. Już w najbliższą sobotę rolnicy z naszego powiatu podziękują za ukończenie żniw i prac polowych. Będzie mnóstwo atrakcji, którymi organizatorzy zaskoczą przybyłych gości.

Powiatowo-Gminne Święto Plonów do wsi Rychlik już 8 września.

- Dożynki są ukoronowaniem całorocznej pracy rolników, która wymaga codziennego zaangażowania i poświęcenia. Serdecznie zachęcam Państwa do obchodzenia razem z nami tegorocznego święta plonów. Wśród urozmaiceń znajdziecie coś dla siebie – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Wydarzenie rozpocznie barwny korowód dożynkowy, który wyruszy spod kościoła, a zakończy się na rychlickim boisku, gdzie najpierw odbędzie się dziękczynna polowa msza święta, a kolejno atrakcje dożynkowe. Będą stoiska wystawowe i bogata część artystyczna. Na scenie pojawi się zarówno młodzież jak i doświadczeni muzycy. Nie zabraknie, między innymi, występów podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury, czy zespołu Małolaty.

Pojawi się również zespół Dimitri Zorbas, a także „Ciała Pedagogiczne”. Oficjalnie zostaną ogłoszone wyniki konkursów powiatowych na najpiękniejszą wieś, a także zagrodę rolniczą i nierolniczą. Poznamy również nazwisko tegorocznego Czarnkowsko-Trzcianeckiego Rolnika Roku.

Nie zabraknie nagród za najładniejszy kosz i wieniec dożynkowy. Podczas tegorocznego wydarzenia obrzęd dożynkowy wykona Zespół Pieśni „Malwy” z Siedliska we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Rychliku.

Powiatowo–Gminne Święto Plonów już 8 września o 12:45 i potrwa do późnych godzin nocnych.

fot. i opr. Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group