Zamieszanie z orderami podczas sesji Rady Powiatu

03.09.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Ordery i odznaczenia dla radnych Rady Powiatu w Pile. Z okazji dwudziestej rocznicy pilskiego samorządu, specjalnie powołana do tego celu komisja, wytypowała osiem osób do wyróżnienia. Niektóre wybory wzbudziły jednak kontrowersje.

- Jest tam bardzo wielu zasłużonych działaczy dla lokalnego samorządu. I troszeczkę się dziwię, że samorządowcy z ugrupowania Platformy Obywatelskiej zachowali się jak dzieci w piaskownicy, bojkotując to głosowanie. W pewien sposób dali wyraz temu, że nie popierają odznaczeń swoich kolegów, na przykład pana Mantaja. Dla mnie to zachowanie było trochę dziecinne
- mówi Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu.

Jedną z osób wyznaczonych do wyróżnienia był Marian Martenka. Radny Platformy Obywatelskiej zrezygnował z odznaczenia, tłumacząc to między innymi niechęcią do otrzymania orderu z rąk prezydenta Andrzeja Dudy, który według Mariana Martenki łamie konstytucję oraz kiepskimi relacjami z rządzącą koalicją.

Pozostałe osoby zostały wytypowane do otrzymania Brązowego Krzyża Zasługi: Janusz Kubiak, Krzysztof Pabich, Kazimierz Wasiak, Srebrnego: Mirosław Mantaj oraz Złotego: Marian Madej, Tadeusz Matysko i Mirosław Pierko.

Lista nazwisk zostanie teraz skierowana do wojewody wielkopolskiego, a docelowo odznaczenia wręczy Prezydent RP. Wyróżnione osoby otrzymają je na specjalnej sesji jubileuszowej Rady Powiatu.​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group