PO i PiS przedstawiają kandydatów na burmistrza

20.08.2018   Autor: Redakcja
---

Znamy kolejnych kandydatów do walki o fotel burmistrza Wałcza. Są nimi radny miejski Maciej Żebrowski wybrany przez Koalicję Obywatelską i wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz z Prawa i Sprawiedliwości.

– Kandydat wicewojewoda Marek Subocz jest kandydatem uczciwym, dynamicznym - zapewniał w Wałczu Paweł Szefernaker, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Tak kandydata Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Wałcza ocenia wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wicewojewoda zachodniopomorski chce współpracować między innymi z Radą Miasta, która jest skonfliktowana z burmistrz Bogusławą Towalewską. Marek Subocz zapowiada także działania zmierzające do uratowania jednego z niszczejących zabytków w Wałczu, dworca PKP.

Jako burmistrz chciałbym również zabiegać o to i pozyskać pieniądze na remont dworca kolejowego - mówił Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski, kandydat PiS na burmistrza Wałcza.

Chciałby on również zadbać o oświatę oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Wicewojewoda zachodniopomorski swój program dla Wałcza chce przedstawić już we wrześniu. O dworcu PKP mówił także drugi zaprezentowany dzisiaj kandydat Maciej Żebrowski wybrany przez Koalicję Obywatelską. Kandydatura zaskakująca, bo większość Wałczan stawiała na posła Platformy Obywatelskiej z Wałcza Pawła Suskiego. Maciej Żebrowski ma jednak ambitne pomysły na rozwój Wałcza.

– Uwolnienie części gruntów pod budownictwo mieszkaniowe, tak żeby hasło Wałcza warto wracać nabrało nowego znaczenia, tak żeby warto było wracać i móc gdzie zamieszkać, wybudować nie za ceny poznańskie, a za ceny nasze, lokalne - mówił Maciej Żebrowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Wałcza.

Marek Subocz i Maciej Żebrowski dołączyli do walki o fotel burmistrza Wałcza. Swoją kandydaturę wcześniej ogłosiła obecnie rządząca miastem Bogusława Towalewska oraz były wiceburmistrz miasta Marek Matela. Czy do tego grona dołączy ktoś jeszcze?

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group