Powstaje pilska liga gry w bule. Każdy może dołączyć

16.08.2018   Autor: Redakcja
---

Pełnowymiarowe boisko do gry w bule (petanque) powstało przy parafii ewangelickiej w Pile. Bule to sport, który likwiduje wszelkie bariery, może go uprawiać każdy, bez względu na wiek czy sprawność fizyczną. Powstał Pilski Klub Petanque Bulanka.

Często osoby starsze nie mają co robić z czasem, a nie wychodzą z domu, bo nie mają gdzie. Nie uprawiają żadnego sportu, nie ruszają się siedząc tylko przed telewizorem, a jeśli opiekują się wnukami, to wnuk siedzi razem z dziadkiem w tym samym pokoju, ale przed tabletem. Mimo, że są razem, nie mają z sobą żadnego kontaktu, nie mówiąc już o porozumieniu, czy partnerstwie.

- Marzy nam się, żeby bulodrom był miejscem spotkań. To miejsce ma aktywizować, gra w bule nie wymaga wielkiej sprawności fizycznej i jest znakomitym pomysłem na spędzenie czasu. Może łączyć nie tylko grupy seniorskie, rencistów i emerytów czy osoby niepełnosprawne. Stanowi też miejsce integracji i aktywizacji rodzinnej. Przy bulach można doskonale się zrelaksować po ciężkim dniu pracy, nawiązać nowe znajomości - przekonuje Krzysztof Rauhut, prezes Pilskiego Klubu Bulanka.

Bulodrom został zabudowany 2 lata temu, a w lipcu zarejestrowano Pilski Klub gry w Bule – Bulanka. Członkowie klubu zamierzają stworzyć pilską ligę gry w bule, dlatego też 8 września odbędzie się piknik gry w bule, tak aby każdy kto przyjdzie mógł „liznąć” tej wspaniałej gry, przy okazji będą też inne atrakcje dla dzieci i osób starszych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group