Al. Wojska Polskiego do wymiany. Rusza duży remont

22.07.2018   Autor: Redakcja
---

Za kilka dni ruszy poważny remont drogi wojewódzkiej w przebiegu al. Wojska Polskiego w Pile. Drogowcy będą musieli wymienić całą konstrukcję jezdni.

Początkowo remont drogi wojewódzkiej nr 179 w przebiegu al. Wojska Polskiego miał być od ronda Solidarności do Szydłowa. Jednak Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich musiał zweryfikować te plany.

- Jak wziąłem kartkę i długopis i policzyliśmy to wszystko, to wyszło nam, że tak naprawdę byśmy musieli zrobić od ronda do granicy miasta – tam wychodzi 26 mln. Pieniędzy remontowych, typowo remontowych z przeznaczeniem na remonty to mamy na potrzeby województwa około 60 mln. Stąd też ta decyzja na podzielenie tego zadania na odcinki mniejsze - tłumaczy Paweł Katarzyński, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Czyli od skrzyżowania z ul. Lotniczą do skrzyżowania z ul. Dzieci Polskich, to jest odcinek o długości 658 metrów. Zmieni się także nawierzchnia remontowanej drogi.

To jedna z ważniejszych dróg na ternie Piły i dlatego prace remontowe wzdłuż al. Wojska Polskiego będą prowadzone etapowo i rozłożone będą na kilka lat.

" target="_blank">

- Przypomnę ulicę Siemiradzkiego i Powstańców Wielkopolskich – te 2 wielkie projekty, które były realizowane całkiem niedawno związane z odnową i nawierzchni, i naprawdę z duża przebudową. Przyszedł czas na Wojska Polskiego. Ta droga od dłuższego czasu już się zmienia, bo zmieniają się chodniki chociażby w dużej części tej bliżej centrum miasta - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Prace remontowe powinny się rozpocząć dosłownie na dniach. Kierowcy będą musieli się więc uzbroić w cierpliwość, bo będą utrudnienia na drodze. Prace potrwają do końca listopada, a odbiór techniczny drogi powinien nastąpić pod koniec roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group