Będzie drugi żłobek i więcej miejsc dla przedszkolaków

19.06.2018   Autor: Artur Maras
---

W Pile w przyszłym roku powstanie drugi publiczny żłobek. Ponadto w części szkół podstawowych będą tworzone oddziały przedszkolne. W ten sposób miasto, przy wykorzystaniu już istniejących budynków chce rozwiązać problem braku miejsc dla najmłodszych w placówkach oświatowych.

Co roku jak bumerang wraca problem braku miejsc w przedszkolach. Miasto ma na to pewien pomysł. Maluchy będą miały swoje przystosowane sale także w budynkach szkół podstawowych.

- Będzie szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi m. in w tym budynku, w którym tutaj jesteśmy. To będzie nowe przedszkole. Uda się nam także od przyszłego roku utworzyć nowy żłobek. To powinno poprawić już dosyć mocno sytuację - zapewnia Piotr Głowski, prezydent Piły.

Na potrzeby drugiego publicznego żłobka w Pile najprawdopodobniej zostanie zaadaptowany któryś z miejskich budynków. Prezydent nie chce zdradzać na razie żadnych szczegółów, ale zapewnia, że kolejna taka placówka w mieście powstanie i to już w przyszłym roku. Tak jak oddziały przedszkolne w kilku szkołach podstawowych. Pierwszy już ma powstać w przyszłym roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Pile.

- Nowa jakość i mam nadzieje, że sprostamy temu wyzwaniu i będzie tylko lepiej, bo szkoda żeby takie fajne warunki nie były wykorzystane w stu procentach zwłaszcza, że takie są potrzeby - mówi Dorota Gulińska, pedagog szkolny w SP nr 5.

Bo choć w przedszkolach tłok to z kolei w szkołach podstawowych po likwidacji gimnazjów zrobiło się luźniej. Te maluchy z klas 1-3 od września 2019 roku, zrobią miejsce swoim jeszcze młodszym kolegom. Na potrzeby przedszkolnego oddziału w tej szkole zostaną przeznaczone cztery sale.

- Które możemy dostosować do potrzeb dzieci przedszkolnych. Oprócz tego całe zaplecze sportowe, z salą gimnastyczną z szatniami, z łazienkami. Ten obszar już jest częściowo ogrodzony jak państwo widzicie. Będzie ogrodzony dodatkowo. Ma trzy osobne wejścia - wyjaśnia Sebastian Dzikowski, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w UM w Pile.

Tak, aby maluchy czuły się tu komfortowo i bezpiecznie i były oddzielone od starszych klas. Swoje miejsce znajdzie tu około osiemdziesięcioro dzieci w wieku przedszkolnym. Jeśli będzie taka potrzeba to kolejny taki oddział powstałby w Szkole Podstawowej nr 2.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group