Operacja Tomka się udała, ale wymaga jeszcze leczenia

15.06.2018   Autor: Artur Maras
---

Już dziś odbędzie się charytatywny koncert dla Tomka Zaciery z Piły. Mężczyzna przeszedł już kosztowną operację rekonstrukcji szczęki, ale wciąż brakuje pieniędzy na dalsze leczenie i rehabilitację. Przyjaciele i rodzina Tomka przygotowali dla pilan coś wyjątkowego.

- Koncert ten jednocześnie ma by i podziękowaniem dla osób, które wzięły udział w zbiórce pieniędzy, przekazały darowiznę dla Tomka, a także zbieramy dalej pieniążki na dalsze leczenie i rehabilitację Tomka. Nie pobieramy żadnej opłaty przed koncertem. Jest dobrowolna cegiełka, w dowolnej wysokości wrzucona do puszki osób, które będą kwestowały w czasie koncertu - zachęca Krzysztof Gazda, przyjaciel Tomasza Zaciery.

Tomasz Zaciera to 45-letni pilanin, który od kilku lat walczy o życie. W wyniku nowotworu mężczyzna tracił stopniowo twarz. Z czasem rana zaczęła wyglądać makabrycznie, a rozpadające się tkanki odsłoniły część szczęki. Mężczyzna nie mógł normalnie funkcjonować a jego życie stało się udręką. Dla mężczyzny pojawiło się światełko w tunelu. Była nim kosztowna operacja w katowickiej klinice. Operacji chciał się podjąć prof. Adam Maciejewski - ten sam, który dokonał pierwszego w Polsce przeszczepu twarzy. Dzięki portalowi siepomaga.pl i ludziom dobrej woli operacja Tomka stała się możliwa.

Zebrano bowiem niezbędną kwotę ponad 170 tys. zł. Operacja się udała, a przeszczep skóry przyjął, jednak nadal potrzebne są pieniądze. Potrzeba bowiem dalszego żmudnego i kosztownego leczenia.

Koncert dedykowany Tomaszowi Zacierze rozpocznie się w Sali Miejskiej w Inwest Parku przy ul. Dąbrowskiego 8 w piątek o godz. 17.00.

Podczas niezwykłego koncertu zagrają nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Pile, Chór Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, uczestnicy programu The Show oraz Mirosław Turczynowicz. Dodatkowo będzie poczęstunek oraz wiele atrakcji w korytarzu Inwest Parku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group