Były szef PRGOK oskarżony

09.05.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Przewodniczący Rady Powiatowej SLD Zygmunt J. prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany i przesłuchany przez policję. Prokuratura Rejonowa w Pile skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do sądu.

Prokuratura Rejonowa w Pile nadzorowała postępowanie przygotowawcze przeciwko Zygmuntowi J., któremu został przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa jazdy pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło w dniu 25.03.2018 roku w Pile. W wyniku kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy policji ustalono, iż mężczyzna poruszał się pojazdem mechanicznym, osobowym będąc pod wpływem alkoholu mając przeszło 1 promil alkoholu we krwi - powiedziała Magdalena Roman, prokurator rejonowy w Pile.

Zygmunt J. to były przewodniczący Związku Międzygminnego PRGOK w Pile. W 2016 roku wybrany Wielkopolaninem Roku w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego. Przymierzany był jako kandydat na prezydenta Piły z ramienia lewicy. Ostatecznie Konwencja Powiatowa SLD jednogłośnie wybrała go na przewodniczącego Rady Powiatowej partii. W kwietniu do Sądu Rejonowego w Pile wpłynął akt oskarżenia i w obecnej chwili prokurator oczekuje na wyznaczenie terminu rozprawy. Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności i pozbawienia wolności do lat 2.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group