Pilska PWSZ z dużą kasą

07.05.2018   Autor: Paweł Różycki

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile otrzymała z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego łącznie ponad 5,5 mln złotych na poprawę jakości kształcenia, ułatwienie studentom rozpoczęcia aktywności zawodowej oraz na wsparcie rozwoju kształcenia na profilu praktycznym w publicznej uczelni zawodowej.

7 maja PWSZ w Pile oficjalnie otrzymała czeki ze środkami na rozwój - zarówno dydaktyki, praktyczności kształcenia oraz infrastruktury informatycznej. Wszystko to dzięki bardzo wysoko ocenionemu, przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), projektowi pn. Inkubator kompetencji - Zintegrowany Program Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. Uczelnia na realizację projektu w konkursie Zintegrowany Program Uczelni Ścieżka 1, otrzymała ponad 4,5 mln zł.

Zintegrowane Programy Uczelni to kolejny projekt NCBR – agencji wykonawczej Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – którego celem jest rozwijanie szkolnictwa wyższego tak, by mogło ono jak najpełniej realizować aktualne potrzeby społeczne i gospodarcze. – Nie ma silnej gospodarki bez sprawnego systemu szkolnictwa wyższego – powiedział o projekcie wicepremier Jarosław Gowin. – Wspieramy uczelnie nie tylko w zakresie podnoszenia kompetencji ich pracowników i studentów, ale także realizowanych przez nie programów, tak aby oferta polskich szkół wyższych mogła stać się odpowiedzią na potrzeby rynku pracy i wyzwania nowoczesnej gospodarki opartej na wiedzy.
Głównym celem projektu PWSZ w Pile, jest poprawienie jakości kształcenia oraz ułatwienie studentom PWSZ rozpoczęcia aktywności zawodowej. Mowa przede wszystkim o studentach kierunku praca socjalna oraz o studentach kierunków inżynierskich (elektrotechnika, budownictwo, mechanika i budowa maszyn, transport).
Ze szkoleń w ramach projektu skorzystają również pracownicy uczelni. Dodatkowo w PWSZ wdrożony zostanie kompleksowy program usprawnienia narzędzi informatycznych służących poprawieniu jakości zarządzania procesem dydaktycznym.
Kolejne środki przekazane przez Ministerstwo Nauki Szkolnictwa Wyższego, w wysokości 1 mln zł, przeznaczone będą na realizację zadania pn. Wsparcie rozwoju kształcenia na profilu praktycznym w publicznych uczelniach zawodowych – o czym mówił minister Jarosław Gowin, podczas ostatniej wizyty w PWSZ w Pile.

opr. PWSZ w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group