Asta Video Fest

Miliony na szkoły w Lubaszu

05.05.2018   Autor: Klaudia Michalska
---

Specjalistyczne klasy, windy dla niepełnosprawnych i nowe sprzęty. Gmina Lubasz pozyskała ponad milion złotych dotacji na inwestycje związane z rozbudową placówki.

Dzięki unijnej dotacji w ramach Programu WRPO w Publicznej Szkole Podstawowej znikną architektoniczne przeszkody. Placówka zyska także nowoczesne sale rehabilitacyjne.

- Mamy około dwadzieścia dzieciaczków z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, w tym terapii specjalistycznej, wymagających osobnych pomieszczeń, specjalistów, którzy mają stosować specjalne metody nauczania. - tłumaczy Wioleta Zarzeczna, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubaszu

A mają w tym pomóc dwie specjalne sale: polisensoryczna i rehabilitacyjna , które aktualnie powstają w byłym budynku gospodarczym szkoły. W pomieszczeniach znajdą się niezbędne do nauki i ćwiczeń przyrządy. Nauczyciele już kształcą się z zakresu pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, a także przechodzą kurs związany z ich rehabilitacją. W piętrowych budynkach podstawówki pojawią się także windy.

- Jest to potrzebne udogodnienie, od dawna wyczekiwane właśnie przez uczniów i rodziców. Dzieci, które mają orzeczenia i opinie jest coraz więcej. Zdarzają się dzieci na wózkach inwalidzkich, stąd też właśnie to dawno oczekiwane zadanie. - Marcin Filoda, wójt gminy Lubasz

Inwestycje pochłoną ponad 1,5 miliona złotych, w tym jest także zakup nowego sprzętu dla uczniów. W klasach pojawi się kilkadziesiąt nowych komputerów, mikroskopy i pomoce dydaktyczne. Przebudowa zakończy się w połowie lipca tego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group