Pobił siostrę i zniszczył bransoletkę elektroniczną

12.04.2018   Autor: Redakcja
---

Wałeccy policjanci zatrzymali 24-latka podejrzanego o pobicie siostry. Sprawca był monitorowany przez system tzw. dozoru elektronicznego. Jednak 24-latek zniszczył opaskę urządzenia.

W trakcie sprzeczki rodzinnej 30-latka została zaatakowana przez 24-letniego brata, który zadał jej ciosy nieustalonym narzędziem. Napastnik groził również kobiecie pozbawieniem życia. Pokrzywdzona z raną kłutą trafiła do szpitala, jednak nie wymagała hospitalizacji.

- Policjanci zatrzymali 24-latka. Agresor trafił na 3-miesiące do aresztu. Sprawca wcześniej zniszczył bransoletkę elektroniczną na nodze, czyli system dozoru elektronicznego. Sąd skazał go na ograniczenie wolności poprzez dozór elektroniczny. W chwili popełnionego czynu mężczyzna był pod wpływem działania substancji psychoaktywnej
- tłumaczy mł. asp. Beata Budzyń, rzecznik wałeckiej policji.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu spowodowania uszczerbku na zdrowiu, groźby karalnej oraz samouwolnienia się, a co za tym idzie zniszczenia urządzenia monitorującego. Wczoraj wałecki sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz nadzorującego sprawę prokuratora i zadecydował, że 24-latek trafi tymczasowo do aresztu na 3 miesiące.

Za popełnienie tych przestępstw grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kara może być podwyższona, gdyż zatrzymany był pozbawiony wolności za podobne przestępstwa oraz przestępstwa przeciwko mieniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group