Polonia rozpoczyna sezon

07.04.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Żużlowcy Polonii Piła w sobotę zainaugurują zmagania w Nice I Lidze Żużlowej. Pierwszym przeciwnikiem będzie drużyna ROW-u Rybnik. Ostatni tydzień to intensywne przygotowania do startu sezonu. Pilanie odjechali trzy mecze sparingowe, które miały dać odpowiedź w jakiej dyspozycji są riderzy.

Był to bardzo intensywny tydzień, bo jak zaczęliśmy we wtorek to skończyliśmy wczoraj w Gorzowie, a w sobotę jedziemy już ligę w Rybniku. Te sparingi mniej więcej chłopakom pokazały jakich zmian trzeba jeszcze dokonać w sprzęcie. Adrianowi Cyferowi wczoraj zatarły się dwa silniki w Gorzowie, także też ma ból głowy. Reszta chłopaków testowała, to były też pierwsze jazdy spod taśmy w czterech i tak naprawdę wszystko wyjdzie w sobotę - mówi menadżer Euro Finannce Polonii Piła, Tomasz Żentkowski.

 

" target="_blank">

 

Żużlowcy pilskiej Polonii na tor wyjechali we wtorek. Sparingowym rywalem była drużyna Unii Kolejarz Rawicz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 46 do 44. Z dobrej strony zaprezentowali się zagraniczni zawodnicy. Tomas Jonasson w czterech startach zdobył 10 punktów, a Pontus Aspgren w pięciu gonitwach zgromadził 11 pkt z dwoma bonusami. Dzień później pilanie udali się na rewanżowe spotkanie. W Rawiczu pewne zwycięstwo odniosła drużyna z Rawicza, która pokonała pilską Polonię 49 do 29. Ostatnim sprawdzianem przed inauguracją ligi było spotkanie wyjazdowe w Gorzowie. Żużlowcy z grodu Staszica musieli uznać wyższość ekstraligowej Stali. Polonia przegrała 25 do 53. W sobotę rozpoczną się już zmagania w ramach Nice I Ligi Żużlowej. Żużlowcy z Piły o ligowe punkty powalczą w Rybniku. Transmisje z tego spotkania przeprowadzi Eleven Sport 3. Początek spotkania o godzinie 16. Przy Bydgoskiej ryk motocykli usłyszymy 14 kwietnia o godzinie 16.15. Rywalem Polonii Piła będzie Wybrzeże Gdańsk.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group