Ars Medical z większym kontraktem na kardiologię

05.04.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Od kwietnia w pilskiej klinice Ars Medical przestał funkcjonować oddział chorób wewnętrznych. Teraz Narodowy Fundusz Zdrowia ma dobrą informację dla pacjentów z naszego regionu. NFZ zwiększa wartość umowy z placówką na kardiologiczną diagnostykę ambulatoryjną.

– Zaproponowaliśmy Ars Medical zwiększenie wartości umowy o 80 tysięcy złotych do czerwca 2018 roku. Zgodnie z planem świadczeń medycznych NFZ. To jest efekt naszych dążeń, żeby pacjenci diagnozowani byli, jeśli chodzi o schorzenia kardiologiczne ambulatoryjne, bez konieczności przyjmowania do szpitala, a więc taniej z punktu widzenia płatnika - tłumaczy Jacek Bartkowiak, biuro prasowe WOW NFZ w Poznaniu.

Tak aby więcej pacjentów miało wykonywane badania kardiologiczne bez konieczności leżenia na oddziale szpitalnym, dlatego Narodowy Fundusz Zdrowia zwiększył Ars Medicalowi środki na diagnostykę ambulatoryjną.

Obecnie Ars Medical w ramach leczenia szpitalnego realizuje świadczenia na oddziałach chemioterapii, onkologii, hematologii i onkologii. Wartość obowiązujących umów z Ars Medical na początku roku 2017 opiewała na kwotę 29,3 miliona złotych, a w końcu minionego roku na 45,8 miliona złotych. Obecnie wartość kontaktów NFZ jest o prawie milion złotych wyższa, niż w styczniu 2017 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group