Akt oskarżenia dla matki i ojczyma za śmierć Lilianki

15.03.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Szymon B. i Angelika B. odpowiedzą za zabójstwo dwuletniej Liliany. Dziewczynka zmarła w marcu ubiegłego roku w wyniku urazów czaszki i obrzęku mózgu w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Prokuratura w Pile zakończyła śledztwo i skierowała do poznańskiego sądu akt oskarżenia.

– 1 marca bieżącego roku prokurator skierował do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko Szymonowi B. i Angelice B. Oskarżonym został w sumie przedstawiony zarzut zabójstwa małoletniej Lilianny K. W ocenie prokuratora takie zachowanie oskarżonych wskazuje na to, iż godzili się oni na to, że te obrażenia ciała, których doznała dziewczynka mogło skutkować jej śmiercią. W ten oto sposób prokurator doszedł do przekonania, że obojgu oskarżonym należy przedstawić zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym - tłumaczy Magdalena Roman, prokurator rejonowy w Pile.

Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że Szymon B. w przeszłości znęcał się psychicznie nad małoletnimi dziećmi, a także fizycznie nad Lilianną. Mężczyzna popychał dziewczynkę, wykręcał jej ręce, a także uderzał głową dziecka o twarde przedmioty znajdujące się w mieszkaniu.

Ojczym wiedząc, że w styczniu 2017 roku Lilianka trafiła z poważnymi obrażeniami głowy do szpitala, w marcu tego samego roku popchnął dziecko na futrynę drzwi. W wyniku tego działania stan zdrowia dziewczynki uległ znacznemu pogorszeniu. Wiedzieli o tym zarówno Szymon B. jak i Angelika B., która była świadkiem zachowania swojego męża. Matka dziecka wiedząc o obrażeniach jakie doznała córka nie poinformowała o tym ani członków rodziny, ani lekarzy, którzy udzielali pomocy.

W ocenie prokuratora takie zachowanie oskarżonych wskazuje na to, iż godzili się oni na to, że obrażenia ciała, których doznała dziewczynka mogą skutkować jej śmiercią. Szymon B. i Angelika B. usłyszeli zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Oskarżeni nie przyznali się do zarzucanego im czynu i odmówili złożenia wyjaśnień w tej sprawie.

Sprawa będzie się toczyć przed Sądem Okręgowym w Poznaniu. Pierwszą rozprawę zaplanowano na 15 maja. Sprawcom zabójstwa dwuletniego dziecka grozi od ośmiu lat więzienia do dożywocia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group