Nowe mieszkania TBS już w przyszłym roku

07.03.2018   Autor: Klaudia Michalska
---

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Trzciance prowadzono zmiany w budżecie na obecny rok a także w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2018-2032. Ustanowiono cztery pomniki przyrody położone w Nowej Wsi a także przekazano Trzcianeckiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego budynek przy ulicy Mickiewicza 31.

- Powstaną kolejne mieszkania w Trzciance tym razem w budynku po starym internacie. Rada Miejska z całym sercem wspiera tą inicjatywę i przekazuje budynek TBS-owi, który już w zasadzie ma rozstrzygnięty przetarg i wchodzi na prac budowy i będzie w tym roku jeszcze planował ten budynek oddać jako już nowy dla kolejnych 20 rodzin - tłumaczy Krzysztof Jaworski, radny Rady Miejskiej w Trzciance.

A dokładnie w budynku przy ulicy Mickiewicza powstaną 24 nowe mieszkania. Na miejscu rozpoczęły się już prace budowlane, a całość ma zostać oddana do użytku wiosną przyszłego roku. Podczas sesji, radni powołali Społeczną Komisję Mieszkaniową, która będzie dokonywała oceny warunków mieszkaniowych i bytowych osób występujących z wnioskiem o przyznanie lokali.

Gmina udzieli także pomocy finansowej powiatowi czarnkowsko-trzcianeckiemu na budowę chodnika w Białej i w Łominicy. Ustanowiono cztery pomniki przyrody położone w Nowej Wsi, którym nadano nazwy: „Bolesław”, „Zygmunt”, „Kazimierz” i „Dąb Pokoju”.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group