"Twój Vincent" i Powstanie Wielkopolskie?

---

Robert Gulaczyk, aktor który użyczył twarzy Vincentowi van Goghowi w nominowanym do Oscara filmie „Twój Vincent” zagra w filmie „Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież”, trzeciej części opowieści o losach powstańców wielkopolskich realizowanej przez TV ASTA. Zdjęcia do filmu rozpoczną się za kilkanaście dni. Rozmach produkcji będzie jeszcze większy niż przy poprzednich produkcjach, a do zespołu można jeszcze dołączyć.

Długie tygodnie dopinania szczegółów. Wyzwanie organizacyjne polegające na zsynchronizowaniu w ciągu zaledwie kilku dni pracy kilkudziesięciu osób – na tym z grubsza rzecz ujmując polegają prace przygotowawcze do dni zdjęciowych na planie filmu „Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież”. Na planie pojawi się kilkaset osób. Samych żołnierzy czterech atakujących miasto oddziałów potrzeba stu. A należy pamiętać, że ktoś musi zagrać Niemców... Jak się okazuje swoich sił może spróbować każdy.

Nie trzeba mieć żadnych predyspozycji aktorskich, wystarczy mieć trochę pasji w sobie, chęci. Przesłać do nas odpowiednia dane, taki jak wzrost, waga, numer buta, razem ze zdjęciem. Na tej podstawie będziemy przypasowywali ludzi do poszczególnych oddziałów. Maksymalnie potrwa to do trzech dni zdjęciowych- zachęca Paweł Różycki, reżyser i scenarzysta filmu „Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież”.

A naprawdę warto, gdyż na planie będzie można spotkać chociażby Roberta Gulaczyka, aktora, który użyczył swej twarzy Vincentowi van Goghowi w nominowanym do Oscara filmie „Twój Vincent”. Robert Gulaczyk wcieli się w postać porucznika Kowalskiego, dowódcy wojsk powstańczych.

A kiedy mowa o licznej i dobrej obsadzie, nie można nie wspomnieć o budżecie filmu, a ten będzie dwukrotnie wyższy od budżetu poprzedniej części, czyli „Powstania Wielkopolskiego. Czarnków odzyskany”. Przedsięwzięcie to nie byłoby możliwe, gdyby nie sponsorzy, a wśród nich Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta Chodzieży, urząd Gminy Chodzieży, Powiat Chodzieski oraz prywatni przedsiębiorcy.

– Przyznam, że nie jest to łatwe zadanie. Zresztą nie zakończyliśmy jeszcze procesu pozyskiwania sponsorów. Jesteśmy otwarci na każdą propozycję kogoś, kto chce o tego ciekawego projektu dołączyć - dodaje Paweł Kądziela, prezes TV ASTA.

Zdjęcia do filmu powstawać będą w Chodzieży, w Pile i w Osieku przez dziewięć dni w lutym. Każdy, kto chce dołączyć do zespołu i przeżyć niezapomnianą przygodę, a jest mężczyzną pomiędzy 17 a 50 rokiem życia, może swoje zgłoszenie wraz ze zdjęciem i wymiarami przysłać na adres t.janczar@tvasta.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group