Nauczyciel molestował swoją uczennicę?

17.01.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Czy w Wyrzysku doszło do wykorzystania seksualnego małoletniej? Prokuratura Rejonowa w Chodzieży prowadzi w tej sprawie postępowanie. Dziś przesłuchany został podejrzany mężczyzna, który był nauczycielem dziewczynki.

– Prokuratura Rejonowa w Chodzieży wszczęła postępowanie mówiące o popełnieniu przestępstwa polegającego na seksualnym wykorzystaniu małoletniego. W toku postępowania przesłuchano pokrzywdzoną, która w trakcie kiedy miały miejsce zdarzenia będące przedmiotem przestępstwa nie miała ukończonego 15 roku życia. Wczoraj został również zatrzymany jako podejrzany mężczyzna. Jest to nauczyciel tej dziewczyny i dzisiaj prokurator wykonuje z jego udziałem czynności
procesowe
- informuje Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Te czynności to przede wszystkim przestawienie zarzutów podejrzanemu. Prokurator zarzuca zatrzymanemu 58-letniemu mężczyźnie obcowanie płciowe z małoletnią poniżej 15 roku życia, oraz dopuszczenie się wobec niej innej czynności seksualnej. Te przestępstwa miały mieć miejsce w 2017 roku.

58-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Z uwagi na charakter postępowania i ochronę dóbr osobistych pokrzywdzonej prokurator nie podaje innych szczegółów sprawy. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group