Książki dla Polaków w Norwegii

16.12.2017   Autor: Jakub Sierakowski
---

Kilka tysięcy książek trafi z Piły do Norwegii. To efekty akcji ”Książka dla Polonii”, która trwała przez ostatnie 3 miesiące. Paczki z książkami, już wkrótce otrzyma stowarzyszenie Polaków w norweskim Alesund.

- Zbiórka okazała się sukcesem. Zebraliśmy 3800 książek, prawie 4000 książek. Przez te tygodnie zbieraliśmy we wszystkich pilskich szkołach podstawowych. Te książki zostały zapakowane, zostaną wysłane do Norwegii, ale ustaliliśmy ze stowarzyszeniem, że to dobro powinno pozostać w części również w Polsce - mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Dzięki temu część książek trafi do pilskiego szpitala, zarówno na oddział dziecięcy, jak i na te dla osób dorosłych. Kolejne zostaną przekazane do Klubu Seniora. Trzy kartony wypełnione książkami, trafią na licytację w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podsumowanie akcji odbyło się w Szkole Podstawowej nr 11, na którym pokazano film z podziękowaniami od norweskiej Polonii i odczytano świąteczne życzenia. Wyróżniono także uczestników akcji, a jak się okazało, najwięcej książek zebrano w Szkole Podstawowej nr 6.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group