Piła ponad podziałami. To możliwe?

21.11.2017   Autor: Michał Kępiński
---

W Pile działalność rozpoczęła koalicja „Piła ponad podziałami”. Pomysłodawcy chcą żeby miasto było otwarte, tolerancyjne i życzliwe dla innych ludzi. Jednocześnie sprzeciwiają się wszelkiej dyskryminacji, braku tolerancji i wykluczeniu społecznemu.

- Przede wszystkim w skład tej kolacji wchodzą pilanie i pilanki. Nie chcemy tego upartyjniać, ani identyfikować z jakąkolwiek organizacją. Skrzyknęliśmy się tak z Joanną z Nigdy Więcej, z Krzyśkiem z SLD, z Kamilem z Razem, czy Martą z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i stwierdziliśmy, że trzeba odpowiedzieć na to co się dzieje w Polsce. Chcemy edukować ludzi jeśli chodzi o tolerancję - tłumaczy Izabela Milewska, szefowa pilskiego KOD.

Powstanie koalicji „Piła ponad podziałami” to odpowiedź między innymi na niedawny rasistowski atak, do jakiego doszło w mieście. W październiku młody mężczyzna z wiatrówką i kastetem groził Hindusowi.

W ramach swoje działalności organizatorzy planują między innymi akcje edukacyjne i happeningi, które będą zwracały uwagę na problemy rasizmu, homofobii, nietolerancji, wykluczenia społecznego czy hejtu w internecie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group