Uchwała krajobrazowa nie podjęta

28.10.2017   Autor: Redakcja
---

Wałecka Rada Miasta odrzuciła uchwałę krajobrazową. Projekt przez ponad rok przygotowywali miejscy urzędnicy. Radni wyrzucili jednak uchwałę do kosza.

Podczas prawie sześciogodzinnej sesji Rady Miasta Wałcz procedowano nad uchwała związaną z ustaleniem zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń. Tak zwany projekt krajobrazowy nie znalazł uznania wśród radnych miejskich którzy odrzucili ten wniosek. Z decyzji rady niezadowolona jest burmistrz Wałcza, która podczas komisji przed sesją usłyszała argument przeciw tej uchwale.

- Chodzi o politykę, chodzi o to, że nie będzie można wieszać swoich plakatów, no to jeżeli to jest argument przeciwko porządkowaniu miasta to ja jestem co najmniej zdziwiona. - mówi Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza

Zdziwieni są również miejscy urzędnicy którzy ponad rok przygotowywali tą uchwałę na zlecenie…. rady miasta która ponad rok temu podjęła decyzję o przystąpieniu do przygotowania uchwały krajobrazowej. Radnych do przyjęcia tego projektu nie przekonała prezentacja przygotowana przez urzędników wskazująca obszary w Wałczu gdzie należy uporządkować reklamy.

- Wałcz jak gdyby nie jest miastem które było głównym przedmiotem działań ustawodawcy tak naprawdę chodziło o to, żeby zrobić porządek z tymi sprawami miastach dużych,dużych aglomeracjach czy kurortach turystycznych. - tłumaczy Maciej Goszczyński, radny Rady Miasta Wałcz

Takim miastem jest Kraków gdzie projekt był do publicznego wglądu do końca września a uwagi do uchwały można było zgłaszać do 13 października. Dotyczyły one między innymi dopuszczenia umieszczenia banerów i billboardów na pustych ścianach mieszkalnych budynków prywatnych. Projekt dotyczy wielu zmian dotyczących tablic, urządzeń reklamowych,małej architektury i ogrodzeń.

- Uporządkowanie podstawowych elementów wystroju przestrzeni miejskiej przyczyni się do poprawy harmonii wizualnej całego Miasta i poprawi odbiór przestrzeni. - czytamy w odpowiedzi z krakowskiego urzędu miasta

Projekt ma zostać przedłożony Radzie Miasta pod koniec roku. Czy tamtejsi radni przyjmą tą uchwałę? Czy pójdą za wzorem wałeckiej rady i skierują ją do kosza?

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group