Współdzielnia, czyli nic się nie zmarnuje

26.10.2017   Autor: Artur Maras
---

Współdzielnia czyli projekt, który został zainaugurowany na pilskim targowisku przy ul. Ludowej ma być niezwykły w skali kraju. To tu będzie można wymienić stare książki, za darmo otrzymać jedzenie, czy odnieść stare butelki. A ma to być dopiero początek.

Współdzielnia to nowatorski punkt usługowy na mapie Polski, który już budzi wiele pozytywnych emocji.

- Wymiana książek, czasopism jest super! Pomysł świetny i na pewno się sprawdzi bo ludzi tutaj jest dużo i chętnie odwiedzą ten punkt
- zapewniają pilanie.

Projekt ma łączyć mieszkańców i uczyć, że nic się nie marnuje. To tutaj będzie można wymienić się książkami oddając stare i biorąc w to miejsce inne przyniesione przez ludzi czy poczęstować się z lodówki.

Jedzenie może tu przynieść każdy, kto ma jego nadmiar a obawia się, że będzie je musiał wyrzucić, bo nie zdoła go zjeść. Będzie tu można oddać także w specjalnym automacie puste plastikowe butelki, czy puszki. Za każde 10 otrzymuje się żeton którym, można zapłacić za usługę świadczoną we współdzielni, czy biodegradowalną torbę.

- Projektów tych poszczególnych działań zaplanowaliśmy około dwunastu. Na dzisiaj otwieramy tylko cztery. Jakie będą następne? Nie będę teraz zdradzał. Będziemy to uruchamiali w poszczególnych momentach. Myślę, że w ciągu pół roku miesiąc po miesiącu pootwieramy nowe - mówi Tomasz Wojciechowski, prezes spółki wodno-ściekowej Gwda i pomysłodawca Współdzielni.

Głównym przesłaniem Współdzielni jest ograniczenie nieustannie rosnącego konsumpcjonizmu, przy rozwijaniu takich wartości jak świadomość społeczna, zrównoważony rozwój czy zacieśnianie więzi społecznych. Punk będzie otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 15.00 na pilskim targowisku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group