Pożar na Kochanowskiego to podpalenie?

19.10.2017   Autor: Michał Kępiński
---

W połowie września doszło do pożaru w garażu podziemnym w bloku na ulicy Kochanowskiego w Pile. Doszczętnie spłonęły dwa pojazdy, a kilka zostało uszkodzonych przez wysoką temperaturę, która panowała w pomieszczeniu. Dziś wiele wskazuje na to, że przyczyną pożaru było podpalenie.

- Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż do pożaru doszło w wyniku podpalenia. Nie możemy tego jeszcze potwierdzić w stu procentach, albowiem nadal czekamy na opinie biegłego z zakresu pożarnictwa, który określi nam co było konkretnie przyczyną tego pożaru, a także gdzie doszło do zainicjowania płomienia. Niemniej jednak w dalszym ciągu prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia czy doszło do popełnienia przestępstwa i kto dopuścił się tego czynu - informuje Magdalena Roman, prokurator rejonowy w Pile.

Przypomnijmy: do pożaru doszło w nocy z 11 na 12 września w garażu podziemnym w bloku przy ulicy Kochanowskiego. Strażacy musieli ewakuować około 120 mieszkańców budynku. Doszczętnie spłonęły dwa auta, a kilka zostało poważnie uszkodzonych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group