Zbiórki dla poszkodowanych w nawałnicach trwają

29.08.2017   Autor: Redakcja
---

Powiat pilski, wałecki, złotowski i czarnkowsko-trzcianecki wspiera poszkodowanych w nawałnicy jaka przeszła nad trzema województwami północno-zachodniej Polski. Trwają zbiórki darów i pieniędzy. Organizowane są także wyjazdy do pomocy przy odbudowie domów w miejscach kataklizmu.

W nocy z 11 na 12 sierpnia nad północno-zachodnią Polską przeszła nawałnica, o której mieszkańcy poszkodowanych miejscowości długo będą pamiętać. Na miejscu wciąż liczą straty i zastanawiają się co będzie dalej. O lepszą przyszłość i powrót do normalności poszkodowanych chcą zadbać także mieszkańcy naszego regionu. W wielu miejscach prowadzone są zbiórki i pieniędzy i darów. Zaczęli strażacy ochotnicy z Białośliwia, także przy pomocy redakcji TV ASTA, która odbierała dary od pilan.

- Nie spodziewaliśmy się, że zbiórka będzie aż tak ogromna. Ludzie praktycznie przynoszą wszystko. Od przyborów higienicznych po osprzęt, piły, oleje - wymienia Paulina Carajewska, OSP Białośliwie.

Pomaga także Piła. Od zeszłego tygodnia dary można przynosić do Banku Żywności. W akcję zaangażowali się także wolontariusze, którzy zachęcali do pomocy m.in. podczas koncertu na pożegnanie wakacji. Prezydent Piły podkreśla jednak, że pomagać trzeba z rozsądkiem, bo na miejscu kataklizmu pojawił się problem z magazynowaniem m.in. jedzenia. Dlatego...

- Potrzebne są pieniądze przede wszystkim, dla osób które nie były na przykład ubezpieczone. Potrzebne jest paliwo do pił do innych urządzeń, które tam pracują, ale też są potrzebne materiały budowlane
- tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły.

Miasto chce swoją pomoc skierować nie tylko do Rytla, gdzie obecnie trafiają dary z naszego regionu, ale także do innych miejscowości, które ucierpiały podczas nawałnicy. Swoją pomoc oferuje także miasto Wałcz.

- Nie będziemy zwoływać jakiejś nadzwyczajnej sesji, poczekamy do września i wystąpimy z uchwałą o przyznaniu pomocy finansowej
- zapewnia Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

W powiecie czarnkowsko-trzcianeckim zbiórkę organizuje fundacja CEL. Wszelkie informacje o zbiórkach i numery kont, na które można wpłacać pieniądze dostępne są na stronach internetowych poszczególnych urzędów i organizacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group