Szpitale z dotacją unijną na informatyzację

24.08.2017   Autor: Redakcja

Blisko 5 milionów złotych unijnej dotacji szpitali w Pile i w Wyrzysku na cyfryzację usług medycznych. Pacjenci i lekarze będą mogli mieć dostęp do własnej dokumentacji lekarskiej praktycznie z każdego miejsca w kraju.

Umowę na realizację projektu pn. „Wyposażenie środowisk informatycznych wojewódzkich, powiatowych i miejskich podmiotów leczniczych w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz stworzenie sieci wymiany danych miedzy podmiotami leczniczymi samorządu województwa” podpisano w miniony poniedziałek.

- W ramach przedsięwzięcia zafunkcjonuje system, za pomocą którego udostępnione zostaną pacjentom dwie usługi: e-rejestracji i e-dokumentacji. System zapewni pacjentowi dostęp do własnych elektronicznych dokumentów medycznych. Ponadto możliwe będzie również udostępnianie elektronicznej dokumentacji medycznej na poziomie samych podmiotów leczniczych włączonych do systemu. Za pośrednictwem usługi e-rejestracji pacjent będzie miał możliwość rejestracji on – line do świadczeń opieki zdrowotnej, monitorowania statusu na liście oczekujących czy elektronicznej rezygnacji z wizyty - informuje Anna Parzyńska-Paszke, rzecznik marszałka województwa wielkopolskiego.

Całkowity koszt projektu dla Wielkopolski to ok. 94 mln zł, w tym blisko 80 mln zł dofinansowania pochodzi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

Wartość projektu dla pilskich placówek to prawie 5 mln złotych z czego dofinansowanie unijne to 85 proc. wartości całego projektu.

- Nie spoczywamy na laurach. Planujemy wkrótce kolejne inwestycje w pilskim szpitalu i jesteśmy w trakcie pozyskiwania środków na ich sfinansowanie
- powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Wdrożenie systemu w Szpitalu Specjalistycznym w Pile kosztować będzie według projektu ponad 3 mln złotych z czego aż 2,5 mln zł. pokryje dofinansowanie. Natomiast w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku Sp. z o.o. wdrożenie projektu będzie kosztować 1,7 mln złotych, tutaj z kolei dofinansowanie to prawie 1,5 mln złotych.


fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group