Asta Video Fest

Emerytowanej nauczycielce spaliło się mieszkanie

17.08.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Emerytowana nauczycielka ze Skórki potrzebuje pomocy. Jej mieszkanie strawił ogień. Sypialnia zajęła się, bo doszło prawdopodobnie do zwarcia instalacji elektrycznej. 70-latka w pierwszym odruchu sama poszła gasić pożar.

Pożar w domu pani Marii wybuchł w poniedziałkowe popołudnie. Kobieta czując swąd spalenizny po obchodzie domu zauważyła dym wydobywający się zza drzwi swojej sypialni. Po ich otarciu zobaczyła, że pali się fotel. 70-latka sama chciała ugasić pożar. Nie pozwolił na to jej wnuk, który w momencie wybuchu pożaru przebywał u niej.

- Byłam w takim szoku, że nie miałam czasu myśleć. Byłam pewna, że obejmie wszystko, że obejmie wszystko, że cudów nie ma jak się pali to się pali. Tym bardziej, że straż była ze Złotowa i trochę trwało zanim przyjechali
- wspomina Maria Cichoń, mieszkanka Skórki.

Pani Maria wraz z wnukiem jeszcze przed przybyciem strażaków próbowali ugasić pożar z zewnątrz przez okno za pomocą węża ogrodowego. Podjęte próby zdały się na nic. Dopiero strażacy skutecznie ugasili płonące pomieszczenie.

- Strażacy bardzo szybko opanowali źródło pożaru. W tym pomieszczeniu uległo spaleniu wyposażenie najprawdopodobniej na skutek zwarcia instalacji elektrycznej doszło do tego zdarzenia - wyjaśnia st. asp. Kazimierz Wiebskowski, Państwowa Straż Pożarna w Złotowie.

Pożar w niespełna godzinę zabrał samotnej kobiecie meble i ubrania. Stopiło się okno i drzwi. Odłączono także instalację elektryczną, która powinna zostać wymieniona w całym budynku. Kobieta utrzymuje się z niewielkiej emerytury, dlatego mieszkańcy Skórki postanowili zorganizować dla niej zbiórkę.

- Pani Maria potrzebuje nie tylko takie najpotrzebniejsze rzeczy na przykład okna. Instalacje już mamy pana który założy. Potrzebujemy farby, żeby to wymalować, żeby to po prostu zaczęło funkcjonować
- mówi Barbara Koper, sołtys Skórki.

Od zaraz potrzebne jest łóżko, lub tapczan do spania i meblościanka. Przyda się także każda para rąk przy pracach remontowych. Pomoc dla emerytowanej nauczycielki koordynuje Towarzystwo Mieszkańców Skórki „Piękne Pole”. Kontaktować się można poprzez profil facebookowy towarzystwa lub bezpośrednio z sołtysem Skórki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group