Asta Video Fest

Euro Finannce Polonia Piła powalczy w Gdańsku

21.07.2017   Autor: Paweł Różycki
---

W sobotę o godz. 15.00 w Gdańsku na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego pilska Polonia zmierzy się z sąsiadującą w ligowej tabeli drużyną Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Mecz ten zapowiada się niezwykle emocjonująco. Obie drużyny walczą bowiem o play – off Nice 1. Ligi Żużlowej.

W ostatniej kolejce ligowej Euro Finannce Polonia Piła wywalczyła historyczne zwycięstwo na torze w Bydgoszczy. Pozwoliło to drużynie Tomasza Żentkowskiego awansować w ligowej tabeli na trzecie miejsce z dorobkiem szesnastu punktów. Sobotni przeciwnik polonistów jest oczko niżej z piętnastoma punktami i jednym meczem do rozegrania więcej.

W składzie gości nie zaszły żadne zmiany w zestawieniu względem ostatniego meczu. Prowadzącymi parę pozostali Tomasz Gapiński, Michał Szczepaniak i Norbert Kościuch. Patrząc na ostatnie potyczki ligowe o formę dwóch ostatnich można być spokojnym, o tyle dyspozycja Tomasza Gapińskiego może budzić pewną obawę. Tylko pięć punktów w meczu na własnym stadionie z Arge Speedway Wandą Kraków, w tym żadnego biegowego zwycięstwa i siedem oczek z Polonią w Bydgoszczy, w tym jedno biegowe zero. W tym kontekście ważna również będzie postawa coraz lepiej jeżdżącego Adriana Cyfera i Wadima Tarasienki.

Gospodarze z kolei pojadą w sobotę bez Oskara Fajfera, który w pierwszym meczu w Pile zanotował czternaście punktów. Ostatnio jednak znacznie obniżył formę. Czarę goryczy przelały jedynie trzy punkty zdobyte w meczu z Orłem Łódź. Trener Mirosław Kowalik nie będzie mógł również skorzystać z kontuzjowanego Dominika Kossakowskiego. Junior gdańskiego Wybrzeża w starciu z Orłem Łódź złamał obojczyk i będzie pauzował od trzech do czterech tygodni. Pojadą za to doskonale spisujący się ostatnio Kacper Gomólski, Troy Batchelor i Anders Thomsen.

Zapowiada się niezwykle zacięta rywalizacja gdańskich i pilskich żużlowców. Wygrana którejś z drużyn znacznie przybliży ją do startu w play off. Mimo zmian w składzie w lepszej sytuacji wydają się być gdańszczanie, którzy podejmują pilską Polonię na własnym owalu, w pierwszym pojedynku wygrali w Pile 46:44 i mają do rozegrania jeden mecz więcej. Jak będzie? Przekonamy się o tym w sobotnie popołudnie. Początek zawodów o godz. 15.00.

Awizowane składy:
Euro Finannce Polonia Piła
1. Tomasz Gapiński
2. Wadim Tarasienko
3. Michał Szczepaniak
4. Adrian Cyfer
5. Norbert Kościuch
6. Adrian Woźniak

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Kacper Gomólski
10. Hubert Łęgowik
11. Renat Gafurow
12. Anders Thomsen
13. Troy Batchelor
14. Aureliusz Bieliński

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group