Remonty, remonty i jeszcze raz remonty

11.07.2017   Autor: Artur Maras
---

Ul. Drygasa w Pile zostanie wyremontowana do połowy przyszłego miesiąca. Obecnie trwają na niej prace związane z przebudową kanalizacji. Nowej nawierzchni doczeka się także ul. Kadetów, a to nie koniec planowanych prac drogowych w trakcie wakacji.

Lato to najlepszy czas na remonty dlatego prace idą pełną parą tak jak tu - na ul. Drygasa. Ulica zyska nową podbudowę i nawierzchnię. Przebudowana zostanie także kanalizacja i wodociągi, które pamiętają czasy sprzed II-iej Wojny Światowej. Z tego powodu prace na Drygasa wydłużą się do połowy sierpnia. Po drugiej stronie ulicy zostanie także wymieniony stary i dziurawy chodnik. Koszt przebudowy ulicy wyniesie ok. 400 tys. zł.

Niedawno zakończyły się prace na ul. Śniadeckich choć w tym miejscu do przebudowy został jeszcze chodnik. Lada moment drogowcy wejdą z pracami na ul. Kadetów.

- Całość zostanie pokryta warstwą bitumiczną na odcinkach, które właśnie były utwardzone. Wykorzystamy je jako podbudowę, a te odcinki na których jest nawierzchnia gruntowa to podbudowa zostanie wykonana od nowa i położona warstwa bitumiczna razem z wjazdami do wszystkich posesji - wyjaśnia Andrzej Bednarz z Zarządu Dróg i Zieleni w Pile.

Częściowo wyrównana zostanie także znajdująca się obok ul. Rodła. Prace w tym rejonie zgodnie z planem mają zakończyć się 9 sierpnia. W kolejce do przebudowy są także ul. Promienna, Daleka i Równa na Zielonej Dolinie. Inwestycje drogowe w czasie wakacji prowadzone są także przez powiat.

- Powiat część inwestycji zrealizował w pierwszym półroczu, ale na drugie półrocze mamy też rozstrzygnięte przetargi i mamy wiele nakładek, a na terenie powiatu głównie tutaj chodzi o gminę Szydłowo, gdzie robimy dwie nakładki w kierunku Zawady - zapewnia Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

A także w miejscowości Róża Wielka. Podobne prace zostaną przeprowadzone także w gminie Kaczory, gdzie na odcinku Krzewina-Milcz oraz w Rzadkowie drogi doczekają się nowej nawierzchni.
Tak samo w gminie Łobżenica w miejscowościach Gródek Krajeński oraz Dziegciarnia. Podobne prace zostaną także przeprowadzone w gminie Ujście i Wysoka.

Poważniejszy remont czeka 3 km odcinek drogi powiatowej Leszków-Kalina. Droga to zostanie przebudowana za ponad milion złotych, na które zrzuciły się starostwo, gmina Piła oraz Nadleśnictwo Kaczory. Prace w tamtym miejscu zakończą się jesienią.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group