Asta Video Fest

Mundurowi spełnili marzenie chorego chłopca

28.06.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Marzeniem 6-letniego Igora było choć przez chwilę zostać policjantem lub strażakiem. Marzenia chłopca spełnili policjanci ze Szkoły Policji w Pile i strażacy z pilskiej komendy.

Wczoraj podopieczny Fundacji Mam Marzenie 6-letni Igor włożył „policyjny” mundur i choć przez jeden dzień mógł poczuć się jak prawdziwy policjant. Jego wizyta w szkole rozpoczęła się od zwiedzania biblioteki, gdzie obejrzał nie tylko dostępne dla słuchaczy publikacje, ale także wystawę policyjnych maskotek. Następnie spotkał się z policjantami służby kryminalnej, którzy przeszkolili Igora z zakresu technik ujawniania śladów. W efekcie swojej pracy Igor otrzymał dyplom za ujawnienie śladów kryminalistycznych, które przyczyniły się do zatrzymania sprawcy przestępstwa. Największa niespodzianka czekała na chłopca po wizycie na strzelnicy, kiedy to mógł przejechać się prawdziwym policyjnym radiowozem. Radiowóz dowiózł Igora na szkolne obiekty sportowe, gdzie odbywały się zajęcia słuchaczy. Na zakończenie wizyty w Szkole, Igor otrzymał związane ze Szkołą gadżety, a także liczne zabawki, wśród których oczywiście nie zabrakło policyjnego radiowozu, karetki i wozu strażackiego – relacjonuje podinspektor Jacek Czechowski ze Szkoły Policji w Pile.

Nie był to jednak dla Igora koniec przygód. Kolejną czekającą go niespodzianką była wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Strażacy zaprezentowali Igorowi wszystkie dostępne w jednostce wozy strażackie. Chłopiec wziął również udział w symulowanym wyjeździe do pożaru i miał okazję podjąć udaną próbę strącenia pachołka strumieniem wody z prawdziwego węża strażackiego. Na pamiątkę wizyty u strażaków, chłopiec otrzymał Żarka – strażacką maskotkę.

Dotychczas policjanci ze Szkoły Policji w Pile w podobny sposób spełniali marzenia chorych dzieci. Zapewne na wizycie Igora nie poprzestaną.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group