Arena lekkoatletyczna za dwa miliony złotych

28.06.2017   Autor: Redakcja
---

Ponad dwa miliony złotych Centralny Ośrodek Sportu w Wałczu wyda na arenę lekkoatletyczną. W jej skład wejdzie między innymi rzutnia do rzutu młotem, oszczepem i dyskiem. Prace powinny rozpocząć się za kilka tygodni.

– Minister sportu podpisał decyzję o uruchomieniu kolejnej inwestycji na naszym terenie, a więc areny lekkoatletycznej na zespole B. Jest to arena gdzie będą trzy rzutnie: jedna do rzutu młotem, druga do rzutu dyskiem oraz do rzutu oszczepem i pchnięcia kulą. Będzie to teren ogrodzony, gdzie będą cztery szatnie powiązane z boiskiem piłkarskim - tłumaczy Zdzisław Ryder, dyrektor COS OPO w Wałczu.

W planach jest także wybudowanie magazynu na niezbędny sprzęt sportowy. Z nowego miejsca do ćwiczeń będą mogli korzystać zawodnicy zrzeszeni w Polskim Związku Lekkiej Atletyki, którzy często na wałeckiej Bukowinie odbywają treningi.

Koszt nowej inwestycji to ponad dwa miliony złotych. Pieniądze będą pochodzić z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace budowlane mają rozpocząć się już w sierpniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group