Od dziś wreszcie wakacje. Będzie się działo

23.06.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Wakacje – czas wypoczynku oraz dobrej zabawy dla uczniów i wyzwań dla ich rodziców. Szczególnie tych, którzy na więcej niż dwa tygodnie urlopu nie mogą liczyć. Wakacje w mieście wcale jednak nie muszą być stracone i nie oznacza to, że będzie wiało nudą.

Już od dziś wakacje, a młodzież z pilskich szkół zastanawia się jak wykorzystać dwa miesiące przerwy od nauki. Ci, którzy nie mają jeszcze planów mogą skorzystać z bogatej oferty miejskiej.

- Startujemy 24 czerwca na placu Staszica o godzinie 20 koncertem na dobry początek wakacji - mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Na scenie zaprezentuje się znany z muzycznego programu Must Be the Music - Patryk Kumór z zespołem. Po nim na scenie zaprezentuje się rumuński zespół Fly Projekt, który w swoim repertuarze ma takie hity jak Toca Toca i Butterfly.

Bogatą ofertę wakacyjną przygotowało także Regionalne Centrum Kultury w Pile. Zajęcia startują już na początku lipca.

- Pojawi się joga dla dzieci, festiwal piosenki kolonijnej, festiwal gier planszowych MiniGiermania, czy spotkanie z trenerem psów, gdzie będzie można się dowiedzieć, jak rozmawiać ze swoim psem - zachęca Mirosław Nalepa, zastępca dyrektora RCK w Pile.

Jeśli ktoś ma zacięcie artysty to może skorzystać z oferty Muzeum Okręgowego w Pile. Tutaj na mieszkańców czekają wystawy stałe i czasowe, a także koncerty czy warsztaty.

- Będziemy malować obrazy z wykorzystaniem darów natury, będziemy malować czekoladowe pejzaże, będzie również filcowanie na mokro - tłumaczy Sylwia Klimaszewska, Muzeum Okręgowe w Pile.

Ze swoją ofertą dla mieszkańców tradycyjnie wychodzi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. To między innymi Letnia Akademia Piłki Nożnej, czy Letnia Akademia Tenisa. Nie zabraknie także zajęć na pilskich Płotkach.

- Będziemy proponowali gry, zabawy i animacje na Płotkach. W każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 12 do 16. Będą drobne nagrody, fajne konkursy i miłą atmosfera - zapewnia Dariusz Kubicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile.

Miła atmosfera i ciekawe zajęcia będą także czekały w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile.

- Twórcze zabawy z książką, zabawy z wykorzystaniem rożnych technik plastycznych, będzie można przeprowadzać różnego rodzaju eksperymenty. Będą także pokazy filmowe - wymienia Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.

Szczegółowy program zajęć na wakacyjne miesiące jest dostępny na stronach internetowych każdej z instytucji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group