Klub Seniora do remontu

09.06.2017   Autor: Paweł Różycki
---

W tym roku rozpocznie się i zakończy remont Klubu Seniora przy ul. Bydgoskiej w Pile. Na ten cel miasto przeznaczyło 420 tysięcy złotych.

Inwestycja obejmie termomodernizację budynku, naprawę elewacji, wymianę stolarki okiennej oraz wyłożenie kostki brukowej za klubem. W chwili obecnej przygotowywany jest przetarg na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych.

Klub Seniora, liczący obecnie 400 członków, to placówka działająca w ramach struktury organizacyjnej Regionalnego Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile. Skupia ona środowisko emerytów i rencistów z terenu gminy. Klub prowadzi zajęcia i organizuje przedsięwzięcia kulturalne, edukacyjne i integrujące zgodnie z oczekiwaniami seniorów oraz ich predyspozycjami. Uczestnicy zajęć to osoby, których sytuacja życiowa z różnych powodów (samotność, spora ilość czasu wolnego, zainteresowania) skłaniają do zaangażowania się w życie klubowej społeczności. Najważniejszym celem działań Klubu jest aktywizacja: społeczna, kulturalna i psychofizyczna wszystkich jego członków. W klubie prężnie działa kilkanaście sekcji zainteresowań między innymi sekcja plastyczna, tkactwa artystycznego, rękodzieła, literacka, brydża, komputerowa, bilardowa, kulinarna, ceramiczna.

źródło: UM Piły

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group