Film TV ASTA otrzymał nagrodę PIKE i KRRiT!

23.05.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Film Telewizji Asta „W Wielkopolsce zaczęła się Polska. Rok 1000” uzyskał nagrodę Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w konkursie „To nas dotyczy”.

Dzisiaj w Sopocie odbyła się Gala Konkursu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej „To nas dotyczy”. Telewizja Asta zdobyła uznanie jury za film Piotra Gadzinowskiego „W Wielkopolsce zaczęła się Polska. Rok 1000”, który zajął III miejsce w kategorii „Moja mała ojczyzna – jestem stąd”.

Nagrodę w imieniu TV ASTA odebrał prezes zarządu Paweł Kądziela, który powiedział: cieszymy się z tego wyróżnienia i jednocześnie stawiamy sobie ambitne cele. Oprócz nagrody liczy się to, aby dana produkcja dotarła do jak największej liczby odbiorców. Takie nagrody umożliwiają nam dystrybucję filmów na antenach ogólnopolskich. To dla nas ogromna wartość.

Dokument fabularyzowany „W Wielkopolsce zaczęła się Polska. Rok 1000” opowiada o zjeździe gnieźnieńskim, czyli przybyciu cesarza Ottona III z pielgrzymką do grobu św. Wojciecha. Wydarzenie to na stałe wprowadziło Polskę do kultury cywilizacji zachodniej. Dokument przedstawia władcę polskiego Bolesława Chrobrego – pokazuje jego dylematy związane za sprawowaniem władzy, zawieraniem sojuszy, wojną i zapewnieniem dobrobytu poddanym. Film jest trzecią częścią tryptyku z cyklu „W Wielkopolsce zaczęła się Polska”. Dwie poprzednie to „Od Popiela do Mieszka I” i „Chrzest Polski”. Ta ostatnia produkcja również otrzymała nagrodę PIKE i KRRiT w roku 2016.

Produkcja „W Wielkopolsce zaczęła się Polska. Rok 1000” została wsparta przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz PSS Społem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group