Głowski ma szansę na reelekcję. PiS zmienia zdanie

16.05.2017   Autor: AK
---

Prawo i Sprawiedliwość wycofuje się z dwukadencyjności w samorządach. Ta zmiana stanowiska powoduje, że m.in. Piotr Głowski, będzie mógł się ubiegać o reelekcję.

W poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z pełnomocnikami okręgowymi i regionalnymi ds. kampanii samorządowej poinformował, że partia chce wprowadzić dwukadencyjność, ale nie od najbliższych wyborów.

- Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności (...) - mówię tutaj o Trybunale Konstytucyjnym, jak i stanowisko pana prezydenta - doszliśmy do wniosku, że podtrzymamy zasadę dwóch kadencji dla osób, które pełnią funkcje jednoosobowe, a więc wójtów, burmistrzów i prezydentów, ale z karencją, tzn. z odłożeniem tego na dwie kadencje - powiedział Jarosław Kaczyński, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

W marcu prezes PiS zapowiedział propozycje zmian w prawie wyborczym m.in. o ograniczenie do dwóch kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. To prawo miało działać wstecz. Tych pomysłów nie poparła ani opozycja oni koalicjant: Polska Razem. Mówił o tym w Pile także wicepremier Jarosław Gowin.

http://www.asta24.pl/2017/04/06/dzieki-gowinowi-glowski-pozostanie-prezydentem/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group