Marszałek też będzie blokował drogi krajowe?

12.05.2017   Autor: Artur Maras
---

Już 17 maja Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Województw „Droga S11” przeprowadzi protest przeciwko wstrzymaniu planów przebudowy dróg krajowych nr 10 i 11 na drogi ekspresowe. Akcja planowana jest na godzinę 10.00 i będzie polegać m.in. na czasowym blokowaniu krajowej jedenastki.

- Należy w wyraźny sposób, nie tylko społeczeństwu, opinii publicznej, ale również władzy powiedzieć, że absolutnie na takie coś się nie zgadzamy i 17 maja pomiędzy godziną 10.00 a 11.00, chcemy po raz pierwszy publicznie i w takim gronie od marszałków poprzez prezydentów miast, burmistrzów, wójtów, starostów zaprotestować - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Bo jak twierdzą członkowie stowarzyszenia, nie mają już innych argumentów jak wyjść na ulicę. Zdaniem prezydenta zapisana w planach na lata 2019 – 2022 budowa drogi ekspresowej S11 oraz S10 jest zagrożona. Inicjatorzy protestu wyjdą z transparentami na przejście dla pieszych na obwodnicy Piły obok zajazdu Rębajło.

Spotkanie ma charakter otwarty. Może w nim wziąć udział każdy chętny. Po symbolicznym proteście o godz. 11.00 w Inwest Parku odbędzie się XI Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Województw „Droga S11”.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group