Zbadano 2600 osób...

22.04.2017   Autor: Michał Kępiński
---

2600 osób przystąpiło do bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach realizowanego przez powiat pilski programu pod nazwą „Poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu na obszarze powiatu pilskiego – profilaktyka chorób nowotworowych”. Mimo prowadzonych wielu kampanii edukacyjnych w Polsce coraz więcej osób umiera z powodu raka.

- Za mało osób się bada, zaledwie 44% polek w wieku 50-69 lat przychodzi regularnie na badanie mammograficzne podczas gdy przez regularne badania możemy obniżyć umieralność polek z przyczyn raka piersi o 25%. A więc żyjmy zdrowo, badajmy się, a zapewniam państwa, że obniżymy zachorowalność i umieralność na nowotwory. - mówi Agnieszka Dyzmann-Sroka, Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu

W czwartek odbyła się konferencja podsumowująca realizowany w powiecie pilskim program. W bezpłatnych badaniach w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów wzięło udział 2600 osób. Ponad 30 tysięcy mieszkańców uczestniczyło w badaniach ankietowych na temat stanu zdrowia i trybu życia, a ponad 40 tysięcy w działaniach w zakresie promocji zdrowia. W ramach realizowanego programu odbyły się też szkolenia dla lekarzy rodzinnych i pielęgniarek środowiskowych. Głównym celem projektu było stworzenie możliwości wczesnego wykrywania chorób nowotworowych i większej skuteczności ich leczenia dla mieszkańców powiatu pilskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group