Pomimo strajku przedszkola i szkoły będą otwarte

30.03.2017   Autor: Artur Maras
---

W najbliższy piątek 31 marca, odbędzie się ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty. Dołączy do niego także większość pilskich szkół i przedszkoli. Nauczyciele nie będą przeprowadzać tego dnia zajęć, ale szkoły pozostaną otwarte.

Urząd Miasta apeluje, aby jednak rodzice zorganizowali dziecku tego dnia opiekę. Gdy innej możliwości nie ma, dziecko otrzyma ją w swojej szkole lub przedszkolu.

- Żadna jednostka nie będzie miała zamkniętych, zakluczonych drzwi. Jeżeli ktoś faktycznie nie będzie miał możliwości i musi posłać dziecko do przedszkola, czy też do szkoły to zapewniam, że i szkoła i przedszkole takiemu dziecku opiekę będzie w stanie zagwarantować - zapewnia Sebastian Dzikowski, dyrektor wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta w Pile.

Cześć rodziców zamierza wesprzeć protestujących nauczycieli i nie będzie posyłać tego dnia dzieci do placówek oświatowych, inni nawołują na portalach społecznościowych, aby w geście solidarności ubrać dzieci na galowo.

A na wtorkowej sesji, mimo protestów części rodziców, radni przyjęli nową rejonizację szkół. Jej wprowadzenie wymusiła rządowa reforma oświaty. Nie wszystkim rodzicom jednak spodobał się przebieg nowych obwodów. Dyrektor wydziału Oświaty, Kultury i Sportu tłumaczył, że jeżeli decyzja nie zostałaby podjęta na wczorajszej sesji to samodzielne gimnazja nr 4 i 5 w myśl nowych przepisów musiałyby być zlikwidowane, czego gmina chciała uniknąć, tworząc w tych budynkach oddziały dwóch szkół podstawowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group