Do wakacji zostanie przebudowanych 10 dróg

28.03.2017   Autor: Artur Maras
---

W ubiegłym tygodniu Gmina Piła otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu kolejne 30 milionów złotych. Dzięki przyznanej dotacji, uwolnione zostaną środki własne gminy, które zostaną przeznaczone m.in. na przebudowę części dróg w mieście.

- Warto powiedzieć, że łącznie dobiliśmy już w tej chwili do 105 milionów złotych, a to nie jest kwota ostateczna. W następnych miesiącach wzrośnie ona o co najmniej kilka-kilkanaście milionów złotych i będą to inwestycje, które już mamy wprowadzone do budżetu i uwolnią one środki własne - tłumaczy Ewelina Ślugajska, skarbnik Gminy Piła.

W tym roku dzięki środkom przeznaczonym z Urzędu Marszałkowskiego uda się uwolnić ok 4 mln złotych. Część z nich zostanie przeznaczona na drogi, dzięki czemu ul. Kadetów, Rodła, Ofiar Katynia, Daleka, Równa, Promienna, Tartaczna, Targowa, Polna oraz Drygasa zostaną przebudowane. Łącznie 10 ulic w różnych rejonach miasta. Prace, zgodnie z planem miałyby zostać przeprowadzone do początku wakacji. Ich koszt jest szacowany na ponad 1 mln 600 tys zł. Wiele zależy jednak od przetargów, które zostaną wkrótce rozpisane.

300 tys zł, z kolei zostanie przekazane Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile na rozbudowę laboratorium inżynierii mechanicznej. Pozostała część zostanie przeznaczona na gospodarkę nisko emisyjną w tym na rewitalizację Plantów, czyli obszaru przy pilskiej Wyspie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group