Imprezowy weekend: co, gdzie i kiedy?

24.03.2017   Autor: Redakcja
---

Spektakle oraz koncerty. Zaplanuj z nami weekend

PIĄTEK
WAŁCZ - Wałeckie Centrum Kultury
godz. 19.00 – spektakl „Pół na pół”. Sztuka „Pół na pół” przedstawia perypetie przyrodnich braci, którym w realizacji życiowych planów i marzeń stoi na przeszkodzie własna matka. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji, mnóstwo humoru... i Piotr Polk oraz Piotr Szwedes w rolach głównych. "Pół na pół" to przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. Czy można polubić kogoś, kto źle życzy własnej matce? Okazuje się, że i owszem. Karol i Jan, którzy na początku jawią nam się jako dwa niezbyt sympatyczne typy, powoli odkrywają coraz mroczniejsze tajemnice, które pokazują, jakim potworem była i jest ich własna matka. Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jej obecność sygnalizuje tylko natarczywy dzwonek, a mimo to mamy świadomość, że nadal jest wszechobecna i wciąż tyranizuje otoczenie.

PIŁA - Klub muzyczny Barka godz. 20.00 - koncert Kękę. To reprezentant radomskiego rapu. Podczas koncertu będzie promował swój solowy album „Trzecie Rzeczy”. Jak zapowiada artysta będzie to ostatni album z serii „Rzeczy”, Podobnie jak na dwóch poprzednich płytach , KęKę nie zaprosił do współpracy żadnych wykonawców poza producentami muzycznymi, dzięki czemu „Trzecie Rzeczy” zyskują bardzo osobisty wymiar. Jest to niewątpliwie najbardziej dojrzały i przemyślany krążek w dorobku radomskiego rapera.

SOBOTA
JASTROWIE - Ośrodek Kultury
godz. 17.00 – kabaret Nowaki

ŚRODA
PIŁA - Regionalne Centrum Kultury w Pile
godz. 18.00 - Teatr w kinie „Miłość na Krymie” w reżyserii Jerzego Jarockiego. Tytułową miłość uosabia Tatiana, w rolę którą wcieli się Małgorzata Kożuchowska. Inną ważną postacią jest Zachedryński czyli Jan Frycz. Inteligent, który jest początkowo zdystansowany do spraw świata, po upadku starego ładu służy nowemu systemowi, by w końcu paść jego ofiarą. Główną bohaterką sztuki okazuje się Rosja wrzucona w tryby historii, prezentująca swoje kolejne oblicza. Mrożek odwołuje się nie tylko do literatury, do Czechowa, Turgieniewa, Majakowskiego i Szekspira, ale także do obiegowych wyobrażeń na temat Rosji i "rosyjskości", rosyjskiej duszy i mentalności.

CZWARTEK
PIŁA - klub Rockopolis
godz. 20.00 koncert zespołu Sorry Boys. Formacja przyjedzie do Piły promować swój nowy a zarazem trzeci już studyjny album, który został zatytułowany "Roma". Emanuje on charakterystycznym dla zespół bogactwem muzycznych światów i kontekstów. Roma przywołuje Rzym - miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi. Metaforyczna Roma tropiona na ścieżkach płyty Sorry Boys stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia, odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group