Nasi na Mistrzostwach Wielkopolski w boksie

20.03.2017   Autor: Redakcja
---

W Koninie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. Na starcie stanęli najlepsi kadeci i juniorzy z wielkopolski.

Pilski klub Sokół reprezentowała trójka zawodników w tych kategoriach wiekowych i wszyscy wrócili z medalami. Pierwsze miejsce wśród kadetów wywalczył Filip Szpakowicz.

- Filip w pierwszej walce pokonał na punkty ubiegłorocznego medalistę mistrzostw Polski Adriana Sędreckiego z Brzezin, natomiast w finale nie dał szans Mariuszowi Puchalskiemu z Copacabana Konin wygrywając już w pierwszej rundzie przez RSC - relacjonuje Sławomir Nowicki, Sokół Piła.

W kategorii junior pierwsze miejsce zajął Szymon Kostecki startujący w wadze +91 kg.

- Krystian Jaceczko startujący w wadze do 69 kg po wygraniu pierwszej walki z Wiktorem Lewandowskim z Zagłębia Konin w walce o finał trafił na ubiegłorocznego medalistę mistrzostw Polski i mającego na swoim koncie około 30 walk Damiana Heymana z Poznania i z ringu musiał zejść pokonany. Dodam że dla Krystiana były to pierwsze występy w ringu - dodaje trener.

Filip Szpakowicz wywalczył udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a Szymon Kostecki start w finałach mistrzostw Polski juniorów.


fot. Sokół Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group