Ekstremalna Droga Krzyżowa z Piły do Skrzatusza

10.03.2017   Autor: Redakcja
---

Piesza, nocna wędrówka w ciszy i samotności. Co najmniej 40 km. Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie dla tych, którzy nie boją się wycieńczenia. W tym roku w tej wyjątkowej drodze weźmie udział nawet 100 tysięcy osób z 30 państw.

31 marca, już po raz 3. w Pile odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa.

- Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 20.00 w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Pile. Pakiety gadżetów i książeczki z rozważaniami będą rozdawane w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Pile już od godziny 19.00 - tłumaczy Jan Murach, lider rejonu Piła Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Cena takiego pakietu wynosi 10 zł, lecz można dać więcej, lub wcale, bo to dobrowolna ofiara. Po mszy uczestnicy EDK wyruszą w kierunku Sanktuarium Maryjnego w Skrzatuszu. Pielgrzymi pójdą w maksymalnie 10-osobywch zespołach.

- Do pierwszej stacji nie obowiązuje reguła milczenia, możemy ustalić kto będzie czytał rozważania, kto nadaje tempo lub po prostu motywować się nawzajem i wspierać na duchu. Po pierwszej stacji obowiązuje bezwzględna reguła milczenia, aż do końca naszej 45-kilometrowej wędrówki - dodaje organizator pilskiej EDK.

Pielgrzymi nie powinni pościć. Powinni zabrać ze sobą wysokoenergetyczny prowiant (czekolada, batony, marcepan, orzechy), a także termos z ciepłą herbatą. Powinni mieć nieprzemakalne i wygodne obuwie, ciepłą kurtkę i odzież z elementami odblaskowymi, okrycie przeciwdeszczowe oraz latarkę lub czołówkę.

Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu wybranej, ponad 40-kilometrowej trasy na własną odpowiedzialność, w nocy i modlitwie. Tematem przewodnim rozważań będzie „Droga przełomu”. Teksty napisane zostały przez osoby świeckie, zgromadzone w duszpasterstwie Wspólnota Indywidualności Otwartych, prowadzonym przez ks. Jacka Stryczka – twórcę Szlachetnej Paczki. Wśród autorów rozważań są m.in. lekarze, informatycy, pracownik fabryki oraz managerowie IT.

- To nowa forma duchowości, która pozwala ludziom lubiącym ekstremalne, wymagające wyzwania przeżywać w kościele Wielki Post, łącząc wyzwanie fizyczne z duchową przemianą. Jest to propozycja dla ludzi poszukujących wyzwań, możliwości przekraczania siebie, którzy chcą zmierzyć się z własnymi słabościami i w jedną noc przeżyć najbardziej intensywne rekolekcje wielkopostne - tłumaczą organizatorzy EDK.

fot. EDK Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group