Spotkania z Europą w pilskich szkołach

23.02.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Krystyna Łybacka oraz Andrzej Grzyb posłowie Europarlamentu odwiedzili Piłę. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych pytała gości o problem smogowy, czy też planowaną reformę oświaty.

Spotkania z Europą – to cykl spotkań parlamentarzystów z Brukseli z młodzieżą pilskich szkół. Organizatorem tych pogadanek jest powiat pilski . Inauguracja odbyła się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile. Tam gościem honorowym był Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Młodzież dyskutowała m.in. o segregowaniu śmieci, mówiono także o problemie smogowym. Następnie spotkanie odbyło się w murach Młodzieżowego Domu Kultury. Tu gościem była Krystyna Łybacka europosłanka z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zadawali jej pytania m.in. o szkolnictwo w Polsce i Europie. Byłą minister edukacji narodowej i sportu, po tym spotkaniu z młodzieżą rozmawiała także z samorządowcami powiatu pilskiego. Tym razem dyskutowano o dotacjach unijnych na inwestycje w gminach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group