Strażacy z nowym wozem

17.02.2017   Autor: Klaudia Michalska

Ochotnicza Straż Pożarna w Wyrzysku z nowym samochodem. Wart niemal milion złotych wóz ratowniczo- gaśniczy to najnowocześniejszy sprzęt w powiecie pilskim. To także pierwszy pojazd terenowy wyrzyskich strażaków.

- Chcąc mówić o prawidłowej ochronie przeciwpożarowej no to trzeba dysponować sprzętem i to dobrym sprzętem. Uważam, że dla pani burmistrz był to jeden z priorytetów bo przecież jak można pomóc mieszkańcom w potrzebie kiedy nie mamy właściwego sprzętu. - mówi Tadeusz Perliński, zastępca burmistrz Wyrzyska

Nowoczesny wóz strażacki przystosowany do pracy w trudnych warunkach terenowych kosztował ponad 750 tysięcy złotych. Gmina na ten cel przeznaczyła 422 tysiące złotych. Resztę udało się uzyskać z dofinansowania Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nowy wóz wyrzyskich strażaków jest wielozadaniowy. W jego skład wchodzi m.in. sprzęt służący do ratownictwa medycznego, likwidacji pożarów, sprzęt pomiarowy i zbiornik wody mieszczący 3 tys. litrów. Miasto musiało także przystosować do jego wielkości remizę, która jeszcze w tym roku ma zostać całkowicie przebudowana.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group