Zła jakość powietrza

29.01.2017   Autor: Redakcja
---

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu dwukrotnie w ciągu ostatnich dni wydał ostrzeżenie o złej jakości powietrza w Pile. W trosce o zdrowie nasze i bliskich, mimo urokliwej aury, zaleca się ograniczenie spędzania czasu na zewnątrz. Niewskazane jest także uprawienie sportu na powietrzu.

- Na podstawie pomiarów bieżących pyłu PM10 oraz w Kaliszu dla pyłu PM2,5 – dla czasu uśredniania 1 godzina – osoby starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy szczególnie podatne na negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza powinny ograniczyć spędzanie czasu na zewnątrz – czytamy w komunikacie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu.

W Poznaniu ze względu na złą jakość powietrza w dniu dzisiejszym (29.01.2017) ocenianą na podstawie pomiarów bieżących pyłu PM2,5 – dla czasu uśredniania 1 godzina – osoby starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy szczególnie podatne na negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza powinny ograniczyć spędzanie czasu na zewnątrz, nie zalecane są aktywności na zewnątrz.

W Pile system monitoringu jakości powietrza zlokalizowany przy ul. Kusocińskiego można śledzić na bieżąco TUTAJ

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group