20 szkół z Wielkopolski powalczy w półfinale

29.01.2017   Autor: Redakcja
---

Znamy już zespoły zakwalifikowane do II etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W półfinale powalczy 20 zespołów z Wielkopolski, w tym cztery z terenu działania ZUS w Pile.

Do pierwszego etapu olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" przystąpiło 2199 uczniów z 59 szkół ponadgimnazjalnych, którzy wcześniej uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Lekcje z ZUS". Pierwszy etap wyłonił trzyosobowe zespoły, które będą reprezentować szkoły w etapie wojewódzkim.

- Z terenu Wielkopolski do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 20 szkół ponadgimnazjalnych. Tylko z terenu obsługiwanego przez Oddział ZUS w Pile do półfinału przeszły cztery zespoły, które reprezentują I Liceum Ogólnokształcące w Pile, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile, Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Technikum Nr 2 w Wągrowcu - wymienia Marlena Nowicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny dla szkół ponadgimnazjalnych zainicjowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w 2013 r. Podczas zajęć młodzież zapoznaje się z podstawami systemu ubezpieczeń społecznych, systemem emerytalnym, świadczeniami związanymi z poszczególnymi rodzajami ubezpieczeń i zasadami prowadzenia własnej firmy w aspekcie ubezpieczeń społecznych.

Materiały dydaktyczne do zajęć opracowane zostały przez specjalistów z ZUS przy udziale metodyka nauczania, który wcześniej współtworzył już projekty edukacyjne dużych instytucji finansowych, a prowadzone w ramach „Lekcji z ZUS” zajęcia są zajęciami opartymi na interakcji z uczniami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group