Policjantka uratowała życie dziewczynce

10.01.2017   Autor: AK
---

Policjanta z Chodzieży uratowała życie dziewczynce. Instruując przez telefon zdenerwowaną matkę wspólnie udzieliły dziecku pierwszej pomocy, jeszcze zanim przyjechała karetka.

W minioną niedzielę w nocy oficer dyżurny chodzieskiej policji odebrała zgłoszenie od zdenerwowanej kobiety.

- Komisarz Agnieszka Madera-Łokietek w słuchawce usłyszała bardzo zdenerwowany kobiecy głos. Z potoku słów można było wyłapać pojedyncze słowa: dziecko nie reaguje, nie może oddychać i dostało drgawek. Kobieta z nerwów przypadkowo wybrała numer alarmowy 997, chcąc uzyskać pomoc - informuje Dariusz Szęfel z poznańskiej policji.

Prowadząca rozmowę policjantka poprosiła, aby kobieta się uspokoiła i podała adres. Na podstawie wyłapanych strzępków informacji domyśliła się, że dziecko może mieć atak padaczkowy. Poinstruowała zgłaszającą, aby oddech i tętno dziecka. Następnie poprosiła, aby kobieta ułożyła dziewczynkę w pozycji bezpiecznej, odchyliła głowę oraz sprawdziła, czy córka nie ma żadnych obcych przedmiotów w jamie ustnej. Po wykonaniu tych czynności dziecko zaczęło oddychać.

Równolegle funkcjonariuszka skontaktowała się z pogotowiem. Ratownicy przybyli na czas. Okazało się, że przypuszczenia policjantki się potwierdziły. Dziecko miało silny atak padaczkowy.

fot. KPP Chodzież - kom. Agnieszka Madera-Łokietek na stanowisku dyżurnego

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group