Zabytek może zostać uratowany

13.12.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Zabytkowy gmach starego banku z 1919 roku znajdujący się przy ulicy Sikorskiego w Trzciance już niedługo może wrócić do łask mieszkańców. Pusty od wielu lat budynek próbował sprzedać za nieco ponad pół miliona złotach właściciel którym jest PKO Bank Polski. W końcu się udało.

- Jeśli chodzi o sprzedaż nieruchomości w Trzciance, sprzedaży podlegało prawo użytkowania wieczystego działki, to jest powierzchnia około trochę ponad jedna dziesiąta hektara. W tym prawo własności postawionego na niej budynku biurowego. Procedura sprzedażowa była prowadzona w trybie z wolnej ręki. Nabywca został wyłoniony w drodze aukcji elektronicznej a do udziału w niej zaproszone osoby które złożyły rokujące oferty. - tłumaczy Grzegorz Culepa, centrum prasowe PKO Bank Polski

Z niepotwierdzonych informacji zabytkowy budynek kupił biznesmen z Trzcianki. Co się w nim znajdzie, tego jeszcze nie wiadomo. Z rozmowy z burmistrzem Krzysztofem Czarneckim wynika, że na pewno biurowiec nie zostanie przekształcony na mieszkania. Jednak sam fakt zakupu budynku który od wielu lat straszy swoim stanem w samym centru miasta, jest wielkim sukcesem i daje możliwość by to zapomniane miejsce znów było jedną z architektonicznych wizytówek miasta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group