Szkoły zawodowe przyszłością nauki?

09.12.2016   Autor: Paweł Różycki

Uczniowie, rodzice i nauczyciele z powiatu pilskiego uczestniczyli w „Festiwalu zawodów – wybierz przyszłość, wybierz zawód”, który odbył się w szkołach i placówkach powiatowych placówkach oświatowych. Festiwal został zorganizowany w ramach „Europejskiego tygodnia umiejętności zawodowych – odkryj swój talent”. Festiwal miała na celu promowanie kształcenia zawodowego nastawionego na zdobywanie specjalistycznych umiejętności i zawodów.

W ramach festiwalu w szkołach i placówkach odbywały się m. in. drzwi otwarte, konkursy tematyczne oraz warsztaty dla gimnazjalistów. Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z ofertą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, uczestniczyli w wycieczkach służących poznaniu różnych zawodów, w spotkaniach z przedstawicielami pracodawców oraz zwiedzali zakłady pracy.

Jak wskazał Eligiusz Komarowski, starosta pilski, szkoły ponadgimnazjalne starały się pokazać cały wachlarz kierunków, który będą oferować absolwentom gimnazjów w przyszłym roku szkolnym a każdy uczeń mógł się zapoznać z zawodem czy poznać przysłowiowe mury szkoły.

W festiwalu czynny udział brali również przedstawiciele pracodawców oraz uczelni wyższych, którzy wyrazili głęboką nadzieję, iż szkolnictwo zawodowe będzie kuźnią przyszłych fachowców i dobrze wykwalifikowanych pracowników umiejących pracować samodzielnie oraz w zespole.

Czy zatem kształcenie zawodowe uczniów po latach zapaści przeżywa ponowny renesans? Czas pokaże.

fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group