Asta Video Fest

Termomodernizacja za ponad 1,5 mln złotych

03.12.2016   Autor: Artur Maras
---

1 mln 600 tys. złotych kosztowała termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Samorządowych i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złotowie. Uroczyste otwarcie po remoncie odbyło się w tym tygodniu.

Prace w szkole trwały pięć miesięcy. W ramach inwestycji wykonano ocieplenie ścian, wymieniono okna, docieplono dach, zainstalowano instalację odgromową oraz wykonano regulację węzła centralnego ogrzewania. Najbardziej widowiskowym elementem prac jest jednak nowa elewacja, a na jej wygląd mieli wpływ sami uczniowie. To oni sami wybrali spośród trzech projektów ten, który został zrealizowany.

Bardzo fajna była to lekcja samorządności, nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie mogli wypowiedzieć swoje zdanie na temat kolorystyki, a także wyglądu całej szkoły. To był bardzo dobry pomysł, ze właśnie mural sportowy, a nie Kochanowski w obliczu tego, co właściwie zaraz będzie działo się w naszym państwie - mówi Karol Wójcik

A mowa o reformie edukacji. Jan Kochanowski bowiem jest partonem złotowskiego gimnazjum, a to jak wiadomo zgodnie z założeniami reformy, ma zostać zlikwidowane. I tak wielka polityka wdarła się na złotowskie osiedle. Zupełnie odwrotnie było z przyrodą. Malutkie ptaszki przerwały dużą jak na Złotów inwestycję.

- W pewnym okresie prace musiały zostać zatrzymane ze względu na sezon lęgowy jerzyka. Kiedy jeden z ornitologów stwierdził, że gniazduje tutaj i musi wyprowadzić lęgi, prace musieliśmy zatrzymać. A kiedy tylko młode jerzyki wyleciały, mogliśmy dokończyć prace - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa

Udało się to w połowie października. Cała inwestycja wraz z wymianą drzwi wejściowych kosztowała 1mln 600 tys. zł. Nie jest to jednak koniec prac mających na celu obniżenie kosztów eksploatacji budynku – miasto złożyło bowiem wniosek o dofinansowanie zakupu i instalacji paneli fotowoltaicznych. Pozytywnie również odpowiedziało na - jak powiedział dyrektor szkoły – list do Mikołaja z prośbą o środki na malowanie sali gimnastycznej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group